22 kwietnia 2024

pepperoni-pizza.pl

Włochy i włoska pizza

Skarby Toskanii: Grosseto

Toskania, najpiękniejsza kraina, z której Włochy są wyjątkowo dumne, może się pochwalić wyjątkowo pięknymi miastami i miejscowościami pełnymi zabytków. W czasie wycieczki po jej terenie bez wątpienia warto zajrzeć miasta o nazwie Grosseto. Być może nie jest to najważniejszy i najbardziej znany ośrodek miejski, jakim mogą się pochwalić Włochy, bez wątpienia jednak zasługuje na uwagę. Jakimi niespodziankami może nas tu zaskoczyć Toskania? Co koniecznie trzeba zobaczyć w czasie wycieczki po tym niezwykłym mieście?
Grosseto to przede wszystkim wyjątkowa atmosfera, ciekawa zabudowa oraz potężne mury miejskie, które powstały w XVI wieku. W ich obrębie nie brak ciekawych zabytków, których poznawanie ułatwia specjalna aleja spacerowa.

Trzy bardzo popularne likiery fermentacyjne we Włoszech

To ona jest najważniejszą trasą, którą pokonują wszyscy turyści w czasie wycieczki po tym mieście. W czasie takiego spaceru można zapoznać się z bogactwem oraz pięknem tutejszej architektury. Ponieważ Włochy znane są przede wszystkim dzięki ciekawym zabytkom sztuki sakralnej, wielu turystów koncentruje się na zwiedzeniu tutejszej katedry św. Wawrzyńca. To ciekawy zabytek, który pochodzi z przełomu XIII i XIV wieku. Obecny, neoromański wygląd, zabytek ten zyskał w XIX wieku. Pięknie prezentuje się kościelne wnętrze, uwagę przyciąga też reprezentacyjna fasada katedry. W Grosseto czekają też na turystów ciekawe muzea. Bez wątpienia warto wybrać się do Muzeum Archeologicznego oraz zwiedzić Muzeum Meremmy. Można tu ujrzeć wyjątkową kolekcję sztuki etruskiej – największą, jaką mogą się obecnie pochwalić Włochy. Z tych placówek Toskania jest wyjątkowo dumna.

1 komentarz

Dodaj komentarz