19 maja 2024

pepperoni-pizza.pl

Włochy i włoska pizza

Prosta w przygotowaniu pizza z sosem holenderskim

„Pizza znalazła sporo zwolenników na całym świecie. Sięgamy po nią z ochotą i chociaż zazwyczaj spożywamy ją na gorąco, to również możemy cieszyć się jej smakiem, gdy zupełnie wystygnie, czyli na zimno.
Standardowa pizza to ciasto drożdżowe z sosem pomidorowym, dowolnymi dodatkami, przyprawami i oczywiście ze startym żółtym serem lub mozzarellą. Taką pizzę znają wszyscy fani tego włoskiego przysmaku. Możemy jednak odejść od standardu i przygotować pizzę z sosem holenderskim, który w połączeniu z pieczarkami, mozzarellą lub żółtym serem smakuje znakomicie. Zróbmy pizzę sami korzystając z półproduktów. Szybko, smacznie i – domowo.

Ciekawostki na temat kuchni włoskiej

Potrzebne składniki :
– rulon gotowego spodu do pizzy
– 1 opakowanie sosu holenderskiego
– 8 pieczarek
– 1 cebula
– mozzarella, żółty ser lub ich mieszanka. Ilość uzależniona jest naszymi upodobaniami
– 1/2 puszki kukurydzy
Sposób przygotowania :
Ciasto rozkładamy na blasze wyłożonej papierem do pieczenia i smarujemy je sosem holenderskim. Cebulę obieramy, kroimy w piórka i układamy na cieście posmarowanym sosem. Pieczarki należy oczyścić, pokroić w plastry i również umieścić na cieście. Odsączoną kukurydzą wzbogacamy całość i na koniec nakładamy najważniejszy składnik pizzy, czyli ser. Oczywiście starty i w dowodnej ilości.
Pizzę pieczemy zgodnie z zaleceniami producenta umieszczonymi na opakowaniu.”

1 komentarz

Dodaj komentarz